11 listopada w Młodzieszynie- program obchodów 104. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada będziemy świętować 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Młodzieszynie odbędzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Młodzieszyn rozpoczną się o godzinie 12:00 w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie oraz kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie, gdzie wspólnie zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”.
Następnie zostaną odprawione Msze Święte w intencji ojczyzny.

O godzinie 13:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej, Filii Bibliotecznej w Kamionie oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie zostaną otwarte wystawy:
„Tak powstawała Niepodległa” oraz „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku”.
Od godziny 14:00 Biblioteki w Młodzieszynie i Kamionie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na „Rodzinne warsztaty robienia kotylionów”.

Kolejnym punktem programu o godzinie 14:30 jest złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym „Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny w latach 1939-1945”.

Od godziny 15:00 przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Młodzieszynie rozpocznie się układanie polskiej flagi ze zniczy. Na mieszkańców gminy Młodzieszyn będzie czekała 66. Drużyna Harcerska „Knieje” oraz 3. Gromada Zuchowa „Tęczowa Gromada”.

Około godziny 15:30 przed Urzędem Gminy w Młodzieszynie wszyscy zebrani mogą się spodziewać przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego, który pojawi się w asyście legionistów. W trakcie wizyty będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z Marszałkiem.

Od godziny 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie rozpocznie się projekcja „Patriotycznego Kina Historycznego”, które zabierze nas w czasy z początku XX wieku.

Finałem obchodów Święta Niepodległości w gminie Młodzieszyn będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i pieczenie kiełbasek przy ognisku od godziny 16:30.

Tego dnia spotkajmy się wszyscy, by wspólnie świętować wydarzenia z 1918 roku, gdy po 123 latach Polska wróciła na mapę świata.