O nas

Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie jest samorządową jednostką kultury powołaną przez Radę Gminy Młodzieszyn z dniem 02.05.2012 r. z siedzibą przy ul. Wyszogrodzkiej 25. Celem Ośrodka jest prowadzenie wielokierunkowej działalności rozwijającej i zaspakajającej potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechnianie i promocja kultury lokalnej.

Misją GOK jest rozpoznawanie, rozwijanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych społeczności lokalnej, szeroko pojęta edukacja kulturalna oraz działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego Gminy Młodzieszyn.

Do podstawowych zadań Ośrodka należy:

• organizowanie różnorodnych form edukacji kulturalnej i wychowania przez sztukę
  • stworzenie warunków dla amatorskiego ruchu artystycznego, kół i klubów zainteresowań, sekcji oraz zespołów i innych,
  • organizacja spektakli, koncertów, festiwali, wystaw, odczytów, imprez artystycznych, rozrywkowych i turystycznych,
  • działalność instruktażowo – metodyczna,
  • prowadzenie biblioteki instruktażowo – metodycznej,
  • prowadzenie działalności wydawniczej i promocyjnej,
  • prowadzenie kursów języków obcych,
  • koordynacja działalności na terenie gminy w zakresie organizacji imprez kulturalnych,
  • współdziałanie z instytucjami i organizacjami społecznymi w zakresie lepszego zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców,
  • nadzorowanie i organizowanie działalności rozrywkowo – rekreacyjnej.

Struktura organizacyjna instytucji:

• Dyrektor  – Daniel Janiak
  • Księgowa  – Anna Winnicka
  • Sprzątaczka  – Bogumiła Rogala
  • Animator kultury/ pracownik biurowy – Olga Pawłowska

Dokumenty do pobrania w formacie pdf

• Uchwała nr XIX/105/2012 Rady Gminy z dn. 16.02.2012 r. w sprawie powołania Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie:
    Uchwala Rady Gminy o powolaniu GOK
  • Statut Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie:
    Statut GOK
  • Regulamin Organizacyjny Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie:
    Regulamin_Organizacyjny_GOK