Święto Dyni w Młodzieszynie

W miniony weekend w gminie Młodzieszyn rządziła dynia a to za sprawą „Święta Dyni”, które po raz pierwszy odbyło się w naszej gminie i możemy śmiało powiedzieć, że był to strzał w 10! Zainteresowanie przerosło Nasze oczekiwania. Był to dzień pełen kolorów i niezapomnianych wrażeń.

Blisko 160 małych uczestników w piątek i sobotę odwiedziło Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie i Filię Biblioteki w Kamionie. Wspólnie spędziliśmy czas na świetnej zabawie. Spotkania rozpoczęły się od zrobienia lampionów z dyni, dzieciaki wykazały się ogromna pomysłowością i kreatywnością. Następnie uczestnicy podzielili się na drużyny i wzięli udział w dyniowych zabawach a w między czasie malowali buzie z Elzą. Na zakończenie na dzieciaki czekał słodki poczęstunek i każdy uczestnik otrzymał upominek.

Olbrzymie podziękowania za pomoc i wsparcie kierujemy do Wójt Gminy Młodzieszyn Moniki Pietrzyk, Przewodniczącego Rady Gminy Sławomira Makowskiego, Tęczowego ogrodu za pyszne soki, Paulinie Dylik  za dynie, z których powstały piękne lampiony, Justynie Banasiak-Felczak  i Monice Krysińskiej za pyszne jabłka, wszystkim mieszkańcom gminy Młodzieszyn za przekazane dynie, KGW Harde Babki, rodzicom i dziadkom za wsparcie, bo uwierzcie nam, że zapanować nad 160 dzieci to wyższa szkoła jazdy i ogromne wyzwanie. Dziękujemy pracownikom biblioteki i GOK-u za trud i pracę oraz każdemu, kto dorzucił swoją cegiełkę, aby to święto mogło powstać w Gminie Młodzieszyn.

Jedno jest pewne – Święto Dyni w gminie Młodzieszyn wpisujemy do kalendarza imprez i będzie obchodzone corocznie!

 

Skip to content