- OTWARCIE WYSTAWY PT. KAMPINOSKI WRZESIEŃ 1939
Dnia 20 stycznia 2010r o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Młodzieszynie odbyła się wystawa pt. Kampinowski Wrzesień 1939r. Był to wspólny projekt Muzeum Ziemii Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Wystawa ta miała na celu przybliżenie historii działań wojny Polsko – Niemieckiej we wrześniu 1939r. na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wśród zaproszonych gości znalazły sie takie osoby jak:
- Maciej Wojewoda – Dyrektor Muzeum Ziemii Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
- Zofia Fabisiak – Sekretarz Urzędu Gminy w Młodzieszynie
- Marek Orzechowski – nauczyciel historii w Gimnazjum w Młodzieszynie
- Uczniowie z młodzieszyńskiego gimnazjum:
- Więcek Klaudia
- Stelmaszczyk Patrycja
- Barcińska Marzena
- Przanowski Dawid
- Stobiecki Rafał
- Pietrzak Karolina
- Kawecka Aleksandra
- Karolina Cieślak
- Natalia Pakoca
- Katarzyna Wódka
- Aleksandra Kmiecińska
- Suski Bartłomiej
- Adrian Gawłowski
- Jarek Duplicki
- Mariusz Boczkowski
- Gajewski Marcin
- Modrzejewski Kamil
- Błaszczyk Bogumiła
- Wituski Arek
- Gajewska Małgorzata
- Zydlewska Weronika
- Winnicka Anna
- Ziąbska Paulina
Wystawa zakończyła się krótkim poczęstunkiem na którym uczestnicy wystawy mogli zasmakować tradycyjnej grochówki.
Jarosław Miaśkiewicz „ Pragnę Malować” „ Pragnę Malować” to tytuł kolejnej wystawy prezentowanej w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Młodzieszynie. Tytuł jest oczywisty. Chciałbym pokazać swój sposób widzenia i zaprezentować własne spostrzeżenia, dla każdego inaczej odbierane
Barbara Jachimowicz
Maluje od 30 lat. Naukę malarstwa pobierała u profesorów Akademii Sztuk Pięknych:
– malarstwo u prof. Aleksandra Turka
– grafikę u prof. Mariana Sztuka.Twórczość głównie w zakresie malarstwa sztalugowego i grafiki. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Główne miejsca wystaw: Sochaczew, Malbork, Warszawa, Wałbrzych, Wyszogród, Lublin, Rzeszów, Skierniewice, Łowicz, Wrocław, Leningrad, Samarkanda, Lee (Francja), Malma. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień w Konkursach Plastycznych i wystawach.Jej twórczość wiele razy prezentowana była na łamach prasy i w telewizji. Uczestniczyła w licznych Ogólnopolskich i zagranicznych plenerach Malarskich. W 1986 roku w uznaniu za wysoki poziom artystyczny i uzyskane nagrody otrzymuje nagrodę Ministra Kultury.
Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w różnych stronach świata. Pracuje również w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie na stanowisku instruktora plastyki, kształci i rozwija talenty plastyczne. Kieruje sekcją plastyczną dla młodzieży i dorosłych. Obecnie 34 uczniów ukończyło pomyślnie Wyższe Szkoły Sztuk Plastycznych.
Wystawa malarska Pani Barbary Jachimowicz odbywała sie od 11 kwietnia do 30 kwietnia 2002 w GOKSiR Młodzieszyn.
Marian Grochowski
Urodzony w Skierniewicach, w swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw w kraju i poza jego granicami
– we Francji, Izraelu, Białorusi i USA. Tematyką jego obrazów jest otaczający nas świat – pejzaże (m.in. ysłąki i rozlewiska Rawki, Łupii)
oraz fragmenty miasta Skierniewice. Jest także autorem flagi Skierniewic. Zajmuje się także organizowaniem
wielu plenerów malarskich dla dzieci, studentów, artystów i amatorów. Współzałożyciel Galerii dla Dzieci i Młodzieży „KRESKA”
oraz założyciel i prezes Stowarzyszenia „Liberatis” w Skierniewicach.
Jarosław Trojanowski ma 41 lat. Jest malarzem, aranżuje wnętrza, zajmuje się również dekoratorstwem. Z zawodu miał być filozofem studia porzucił jednak na rzecz sztuki. Malarstwo jest jego pasją i sensem życia. Inspiracje czerpie z Bieszczad.
Wystawa malarska odbyła sie w 1992 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie.