Uroczystość rozdania nagród WIKTORIANY 2021

 
W dniu wczorajszym odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Plastycznej WIKTORIANY 2021 „WITRAŻ – siła światła i koloru”. Przybyli prawie wszyscy laureaci tegorocznego konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami. Przyjechali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamionie, aby wspierać nagrodzone osoby z ich szkoły. Ponieważ WIKTORIANY odbywają się pod honorowym patronatem Starostwa Powiatowego w Sochaczewie i Wójta Gminy Młodzieszyn, gościliśmy ich przedstawicieli – pana Filipa Kopkę oraz panią Katarzynę Jasińską. Miło nam, że swoją obecnością uświetnili to ważne wydarzenie artystyczne. Uroczystość poprowadziła nasza sochaczewska artystka – malarka Barbara Jachimowicz, która od wielu lat wspiera WIKTORIANY uczestnicząc w obradach jury, co jest naprawdę niełatwym zadaniem, gdy przyjdzie wybrać tylko 3-4 z tak wielu ciekawych nadesłanych prac. Pan Filip Kopka wspominał swoje spotkanie z WIKTORIANAMI z lat gimnazjalnych i dwie otrzymane w tamtych latach nagrody, zachęcając do udziału również w kolejnych latach w tym trudnym, ale jakże pięknym konkursie.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim osobom nagrodzonym w tym konkursie, ale podziękowania należą się wszystkim uczestnikom tegorocznego przeglądu, którzy przysłali swoje prace, dlatego wszystkich Was oraz Waszych opiekunów artystycznych zapraszamy na bezpłatne warsztaty witrażu techniką Tiffaniego, na których będziecie mogli wykonać prostą zawieszkę lub kwiat ze szkła witrażowego. Mamy nadzieję, że te warsztaty przybliżą Wam choć trochę technikę wykonania witrażu i pozwolą w kolejnych latach lepiej zaprojektować swoje prace na konkurs. Na warsztaty należy umówić się pod numerem telefonu: 501 513 934.
Nadesłane na konkurs prace można będzie obejrzeć na wystawie zorganizowanej w naszej instytucji jeszcze do końca wakacji.
Zdjęcia z podsumowania umieściliśmy w naszej galerii.
Gorąco dziękujemy również pani Agnieszce Żwirskiej – przewodniczącej jury, która nie mogła być z nami tego dnia, za pomoc w wyłonieniu zwycięzców oraz Starostwu Powiatowemu i Gminie Młodzieszyn za ufundowanie nagród, a na koniec przypominamy jeszcze raz laureatów tegorocznego Przeglądu:
KATEGORIA I: kl. IV-VI SP
MIEJSCE I – Nadia Czubacka
Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w GAWŁOWIE
Opiekun : Zdzisław Chlebowski
MIEJSCE II – Aniela Rokicka
Szkoła Podstawowa nr 5 w GOSTYNINIE
Opiekun : Ewa Osmałek
MIEJSCE III – Emilia Pucyk
Szkoła Podstawowa w ŻELKOWIE KOLONNI
Opiekun : Zofia Jagiełło
WYRÓŻNIENIE – Julia Malinowska
Szkoła Podstawowa nr 1 w SOCHACZEWIE
Opiekun : Romana Koperska
KATEGORIA II: kl. VII-VIII SP
MIEJSCE I – Błażej Słowiński
Szkoła Podstawowa im. gen. Bryg. Franciszka Włada w KAMIONIE
Opiekun : Elżbieta Gołdych
MIEJSCE II – Aleksander Wojtkowski
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w ŻYRARDOWIE
Opiekun : Elżbieta Lipska
MIEJSCE III – Dawid Cieślak
Szkoła Podstawowa im. gen. Bryg. F. Włada w KAMIONIE
Opiekun : Elżbieta Gołdych
WYRÓŻNIENIE – Amelia Fabisiak
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w ŻYRARDOWIE
Opiekun : Elżbieta Lipska
 
Skip to content