Dla Mamy i Taty

Dnia 18 czerwca wiele mam i tatusiów, którzy przyszli do naszego ośrodka na wydarzenie pt. „Dla Mamy i Taty” miało powód do uśmiechu, a momentami, przysłowiowej łezki w oku. Mnóstwo pozytywnych wzruszeń dostarczyły dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie podczas wieczornego występu dla rodziców.
Bardzo cieszy pełna widownia i wsparcie naszych najbliższych, bo niejednemu występującemu towarzyszyła trema i niesamowite emocje.
Na scenie pojawiła się grupa „SZAKAMANI” w żartobliwym przedstawieniu pt. „Uśmiechnij się Mamo, uśmiechnij się Tato…”, jakże dobitnie pokazującym codzienne życie rodziny, okraszonym piosenkami dla rodziców. Była zapracowana, niedoceniana na co dzień mama, zajęty oglądaniem sportu i majsterkowaniem tata oraz wpatrzone w ekrany telefonów dzieci. Każdy mógł odnaleźć tu cząstkę siebie i docenić wartość rodziny.
Pod czujnym okiem Alberta Szułczyńskiego, instruktora wokalnego oraz Beaty Oziemblewskiej, animatora teatralnego, powstała ta zabawna sztuka.
Widownia miała okazję podziwiać nie tylko talenty wokalno-teatralne naszych najmłodszych uczestników zajęć, ale również ich popisy taneczne. To właśnie w tańcu zaprezentowała się grupa, przygotowana przez instruktora tańca – Martynę Chądzyńską. Utalentowane, pełne radości i uśmiechu tancerki w tańcu czują się, jak przysłowiowe „ryby w wodzie”. Niejednemu rodzicowi zabiło mocniej serce, a nogi same rwały się do tańca.
„Wisienką na torcie” były występy laureatów IV Gminnego Festiwalu Piosenki Rozrywkowej, którzy zaprezentowali się w solowym repertuarze o wiośnie i miłości, a towarzyszyły im burzliwe oklaski.
Na zakończenie wieczoru wystąpiły cudownie śpiewające dziewczyny z grupy wokalnej „Cantare”, prowadzonej przez Piotra Milczarka, prezentując liryczne i wzruszające piosenki o mamie. Ich niesamowite głosy poruszyły najgłębsze struny naszej duszy i wywołały falę wzruszeń odbiorców.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego ośrodka kultury rodzicom, wykonawcom i instruktorom za zaangażowanie i pozytywną energię, jaką wnoszą na scenę, bo to dzięki ich pracy nasz ośrodek tętni życiem i niesie radość mieszkańcom naszej gminy w tak trudnym dla wszystkich czasie. Do zobaczenia już niebawem na następnych przedstawieniach.
B.O.
Zdjęcia z wydarzenia są w naszej galerii, a pod tym linkiem, możecie jeszcze raz obejrzeć przedstawienie przygotowane dla rodziców,: