PIERWSZY RODZINNY JACKOWY RAJD ROWEROWY W MŁODZIESZYNIE JUŻ ZA NAMI

W minioną sobotę 8 lipca 2023 roku odbył się „Rodzinny Jackowy Rajd Rowerowy” w którym wzięli udział wszyscy chętni mieszkańcy z powiatu sochaczewskiego.

O godzinie 8:00 spotkaliśmy się pod Urzędem Gminy Młodzieszyn gdzie wydawaliśmy uczestnikom – certyfikaty, wodę ufundowaną przez Akademię Ekonomiczno-Humanistyczną w Warszawie Filia w Sochaczewie, jogurty firmy Bakoma oraz kamizelki odblaskowe ufundowane przez firmę VOKE.

Sprawne wydawanie pakietów to zasługa pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie i Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie. Dzięki wielkiemu wsparciu OSP Stare Budy mogliśmy szybko przejść do oficjalnego otwarcia rajdu.

Rajd otworzyła Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk, Dyrektor Gminnej Biblioteki oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie Daniel Janiak, przedstawicielka Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie Filia w Sochaczewie Karolina Hymon oraz Komandor Rajdu Jacek Spilaszek.

Blisko 200 osób zebrało się by wspólnie pokonać trasę 27 km.

W ten słoneczny dzień podziwialiśmy piękno przyrody i poznawaliśmy miejsca, które leżą tak blisko nas, a dla niektórych były do tej pory nieodkryte.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwało pogotowie wraz ratownikami z firmy DANIS, a sprawności naszych rowerów przez całą trasę pilnował serwis LIGHTX z Leontynowa.

W połowie trasy wszyscy uczestnicy rajdu zatrzymali się w Świetlicy Wiejskiej w Mistrzewicach, gdzie czekała na nich pyszna lemoniada przygotowana prze KGW „Harde Babki” z Młodzieszyna.

Po odpoczynku zwarci i gotowi do dalszej trasy ruszyliśmy, by pokonać ostatni etap rajdu, a miejscem docelowym była Filia Biblioteczna w Kamionie.

Nad bezpieczeństwem rajdu czuwali druhowie z OSP w Młodzieszynie oraz OSP w Witkowicach wraz z Powiatową Komendą Policji w Sochaczewie.

Na miejscu na uczestników czekała pyszna kiełbaska i kaszanka z grilla, którą ufundowała Wójt Gminy Młodzieszyn, a przyrządzili w sposób wyśmienity druhowie z OSP Kamion. Dzielni strażacy również wcześniej przygotowali cały teren dla uczestników rajdu. Nie mogło zabraknąć słodkości, popcornu i zimnych napojów przygotowanych przez KGW „Kamionki”.

Oprawę muzyczną przygotował DJ Piasek, który bawił wszystkich do samego końca.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego aby to wydarzenie mogło się odbyć. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, za Waszą obecność. Jesteśmy pewni, że „Rodzinny Jackowy Rajd Rowerowy” na stałe zagości w naszym letnim kalendarzu imprez.

 

A teraz zapraszamy do obejrzenia pierwszej części fotorelacji z Rodzinnego Jackowego Rajdu Rowerowego 
 
 
Skip to content