Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie odbyło się ostatnie spotkanie Zimowej Senioriady
Tematem warsztatów było tworzenie kwiatów z bibuły, które poprowadziła pani Maria Jarka. Seniorzy z pasją tworzyli kolorowe róże , rozwijając swoją kreatywność i spędzając czas w miłej, integrującej atmosferze
Powstałe prace posłużą m.in. jako dekoracje palm wielkanocnych i stanowiły piękne zwieńczenie tegorocznego cyklu spotkań
Dzisiaj w ramach Zimowej Senioriady zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty kulinarne, które były możliwe dzięki wsparciu i życzliwości Pani Wójt, za co serdecznie dziękujemy.
Seniorzy po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach, które poprowadził wspaniały, pełen pasji i doświadczenia kucharz Marcin Frank,
pokazując, że z prostych, codziennych składników można przygotować smaczne i efektowne dania.
Wspólnie przygotowano krem z pieczonych buraków oraz polędwiczki pieczone z serami i gruszką, owinięte wędzonym boczkiem, podane z kaszą gryczaną z grzybami i musem z marchewki.
Całość dopełniły świeże dodatki oraz chrupiące chipsy z pietruszki.
Spotkanie przebiegło w radosnej i serdecznej atmosferze, będąc doskonałą okazją do wspólnego gotowania, rozmów i integracji.
Dziś Gminny Ośrodek Kultury tętnił życiem i pozytywną energią
O godzinie 16:15 oraz 17:00 odbyły się zajęcia taneczne dla dzieci DANCE AKRO, podczas których najmłodsi poznawali podstawowe kroki taneczne oraz uczyli się, jak prawidłowo i bezpiecznie rozciągać ciało, aby przygotować je do tańca.
Natomiast o 18:30 oraz 19:30 odbyły się zajęcia Zdrowy Kręgosłup i Fitness, skierowane do kobiet z gminy Młodzieszyn.
Zadbaj o swoją kondycję i zdrowie kręgosłupa zapisz się i dołącz już na kolejne zajęcia!
Równolegle odbywały się zajęcia plastyczne GOKArt oraz warsztaty wokalne.
Młodzi wokaliści wybierali repertuar, nad którym będą pracować, i z dużym zaangażowaniem szlifowali swoje umiejętności wokalne, pracując nad emisją głosu.
Tymczasem w sali na dole grupa niezwykle uzdolnionych dzieci malowała farbami olejnymi na płótnie. Tematem zajęć były inspiracje twórczością wielkich mistrzów malarstwa, takich jak Józef Chełmoński czy Julian Fałat. Powstały prace pełne wyobraźni, koloru i artystycznej wrażliwości.
Prace malarskie dzieci będą kontynuowane i zakończone podczas zajęć w następny piątek.
W ramach ferii zimowych w Gminie Młodzieszyn dzieci miały dziś okazję przeżyć niezwykłą filmową przygodę
Sferyczne Kino, które zawitało do Gminnego Ośrodka Kultury, pokazało dzieciom dwa edukujące filmy.
Podczas jednego z nich dzieci odkrywały, jak funkcjonuje organizm człowieka i jak chroni się przed bakteriami, a drugi przeniósł je w fascynujący świat kosmosu, pełen planet, gwiazd i tajemnic Wszechświata