Projekt „Młodzieszyńskie inicjatywy lokalne” dofinansowany!

GOK w Młodzieszynie znalazł się wśród wybrańców programu Narodowego Centrum Kultury pt. „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018”.

W ramach programu złożono 145 wniosków. Wyłoniono 50 beneficjentów, którzy otrzymają dofinansowanie na realizację zadania. GOK w Młodzieszynie jest na 27 miejscu na liście ośrodków, więc jak na tak małą instytucję jak nasza wypadliśmy całkiem dobrze. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki!

„Dom Kultury + Inicjatywy lokalne” to bardzo ciekawy program, którego celem jest integrowanie i angażowanie społeczności lokalnej w działania instytucji kultury. Zachęca instytucje do realizacji ciekawych wydarzeń „z” a nie „dla”społeczności lokalnej, która przecież najlepiej zna swoje potrzeby kulturalne. I etap projektu to diagnoza potrzeb przeprowadzona przez socjologa, zorganizowanie konkursu inicjatyw lokalnych i wyłonienie 3 do 7 najciekawszych z nich, które zostaną dofinansowane i przeprowadzone w II etapie projektu. Mamy nadzieję, że chętnych na realizację swoich pomysłów na działania kulturalne w Gminie Młodzieszyn nie zabraknie.

Więcej o programie „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2018” można dowiedzieć się na stronie Narodowego Centrum Kultury: