Orszak Trzech Króli w Młodzieszynie

Monika Pietrzyk – Wójt Gminy Młodzieszyn, Ksiądz Jan Rawa – Proboszcz parafii p.w. Narodzenia N.M.P.w Młodzieszynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie serdecznie zapraszają całe rodziny 6 stycznia 2023 r. na pierwszy Orszak Trzech Króli w gminie Młodzieszyn.

O godzinie 11:30 z trzech miejsc w Młodzieszynie jednocześnie wyruszą 3 orszaki:

– Orszak Europejski Króla Kacpra, wyruszy z miejsca zbiórki przy Przychodni Medycyny Rodzinnej ZDROWIE, ul. Wyszogrodzka 7;

– Orszak Afrykański Króla Baltazara wyruszy od krzyża przy drodze na cmentarz, ul. Chodakowska;

– Orszak Azjatycki Króla Melchiora wyruszy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie, ul. Sochaczewska.

O godzinie 12:00 orszaki spotkają się w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie.

W programie:

– Złożenie darów Jezusowi przez Trzech Króli,

– Msza Święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie,

– Wspólne kolędowanie ze Scholą z Młodzieszyna,

– Rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”.

Zapraszamy całe rodziny, zachęcamy zwłaszcza dzieci do przebrania się w stroje kolędników, królów i pastuszków, a dorosłych w kolor wybranego orszaku. Na uczestników orszaku, czekają darmowe korony i śpiewniki. Niech będzie kolorowo, głośno i radośnie!