Orszak Trzech Króli w Młodzieszynie!

Trzej Królowie pokłonili się nowo narodzonemu Jezusowi w Młodzieszynie. W tym roku po raz pierwszy w gminie Młodzieszyn udało się zorganizować Orszak Trzech Króli. Do wspólnego świętowania zaprosiła Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn oraz Daniel Janiak Dyrektor Biblioteki oraz GOK-u w Młodzieszynie. Dokładnie o godzinie 11.30 z trzech miejsc wyruszyły Orszaki w kierunku Kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie:

– Orszak Afrykański Króla Baltazara wraz z wójt gminy Młodzieszyn Moniką Pietrzyk wyruszył od krzyża przy drodze na cmentarz,

– Orszak Europejski Króla Kacpra wraz z sekretarz gminy Młodzieszyn Anną Sobieraj wyruszył od Przychodni Medycyny Rodzinnej,

– Orszak Azjatycki Króla Melchiora wraz z dyrektorem Biblioteki i GOK-u w Młodzieszynie Danielem Janiakiem wyruszył z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie.

Ulice wypełniły się po brzegi mieszkańcami gminy Młodzieszyn, do Orszaków dołączyła również 3. Gromada Zuchowa „Tęczowa Gromada”, harcerze z Młodzieszyna, uczniowie ze szkół z gminy Młodzieszyn oraz strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu naszej gminy.

Orszaki pod kościołem przywitał proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Młodzieszynie ksiądz Jan Rawa. Następnie Trzej Królowie złożyli dary Jezusowi w stajence. Punktualnie o godzinie 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta. Po mszy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu „Rodzinna Szopka Bożonarodzeniowa”.

Pierwsze miejsce zajęła Rodzina Orlińskich za szopkę „Betlejem”.

Drugie miejsce zajęła Rodzina Barańskich za szopkę „W żłobie leży”.

Trzecie miejsce zajęła Rodzina Chłystków za szopkę „Czekoladowe Betlejem”.

Wyróżnienie otrzymała Rodzina Pacholskich za szopkę „Przywitanie Pana”.

Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Finałem pierwszego Orszaku Trzech Króli w gminie Młodzieszyn był przepiękny koncert Scholi z Młodzieszyna, który został nagrodzony gromkimi brawami oraz owacjami na stojąco.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Orszaku Trzech Króli w gminie Młodzieszyn. Dziękujemy wójt gminy Młodzieszyn Monice Pietrzyk wraz z pracownikami urzędu gminy, księdzu proboszczowi Janowi Rawie wraz z parafianami, wspaniałym Trzem Królom czyli Markowi Stobieckiemu, Piotrowi Chudzyńskiemu oraz Marcinowi Kornackiemu. Za przepiękne stroje dziękujemy Sławomirowi Leśniewskiemu – właścicielowi firmy „Slawtom. Pracownia szat liturgicznych”. Podziękowania również przesyłamy dla Elżbiety Boczkowskiej i Beaty Ciury wraz z harcerzami z Młodzieszyna oraz zuchami z 3. Gromady Zuchowej „Tęczowa Gromada”. Za piękną oprawę Mszy Świętej i koncert dziękujemy Scholi z Młodzieszyna. Podziękowania również dla Dyrektora Daniela Janiaka i pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie.

A przede wszystkim dziękujemy wszystkim mieszkańcom, rodzinom, dzieciom, dorosłym, którzy tak licznie uczestniczyli w Pierwszym Orszaku Trzech Króli w gminie Młodzieszyn. 6 stycznia było u Nas kolorowo, głośno i radośnie! Do zobaczenia za rok.