Niesamowite wydarzenie – koncert  z cyklu z Klasyką przez Polskę

W Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie w minioną sobotę 10 września odbył się koncert  z cyklu z Klasyką przez Polskę. Jest to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, który ma na celu docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym do mniejszych ośrodków, miasteczek i wsi.

Było to niesamowite wydarzenie i  wyjątkowa okazja aby posłuchać muzyki klasycznej w wykonaniu wybitnego artysty Michała Karola Szymanowskiego, jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia.  Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory wybitnych kompozytorów takich jak Ignacy Jan Paderewski i Fryderyk Chopin.

Obecnych gości przywitali  Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn, Katarzyna Jasińska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz Daniel Janiak dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Młodzieszynie.

Miłym akcentem rozpoczynającym koncert były słowa skierowane do publiczności przez Marcina Rudzińskiego dyrektora Polskiego Impresariatu Muzycznego i pomysłodawcy cyklu koncertów „Z klasyką przez Polskę”   „ Witam w imieniu Polskiego Impresariatu Muzycznego, ale też Instytutu Muzyki i Tańca, pod którego skrzydłami i patronatem działamy oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu możemy tu być.  Naszym celem jest dotarcie do małych miasteczek i gmin, gdzie tej muzyki klasycznej nie ma i bardzo często nawet nigdy nie było. Chcemy pokazać, jaka ta muzyka jest piękna i że jest dla wszystkich. Jeśli ktoś jej posmakuje, to może się w niej rozkocha.”

Powagę muzyki klasycznej łagodziło słowo wprowadzenia o kompozytorach, opowiadane przez pianistę  przed wykonaniem utworów. Prezentacje muzyczną dopełniał widok grającego artysty, a zachwytom nad sprawnością rąk pianisty nie było końca.

Koncert zakończyły owacje na stojąco, bis i kwiaty dla artysty a także upominek dla organizatora koncertu Marcina Rudzińskiego – inicjatora projektu.

Po koncercie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Kamionki, KGW Harde Babki oraz pracowników urzędu gminy.

Bardzo dziękujemy Państwu za obecność i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w GOK w Młodzieszynie.