Koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” w Młodzieszynie

Wielkie wydarzenie muzyczne w Młodzieszynie

Wójt Gminy Młodzieszyn – Monika Pietrzyk, Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie zapraszają na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny, który odbędzie się 10 września 2022 r. godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie. „Z klasyką przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego, który ma na celu docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym do mniejszych ośrodków, miasteczek i wsi. Już dziś zachęcamy wszystkich melomanów do zapisania w kalendarzu tej daty.

W Młodzieszynie wystąpi Michał Karol Szymanowski jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów młodego pokolenia. Podczas koncertu usłyszymy utwory wybitnych kompozytorów takich jak Ignacy Jan Paderewski i Fryderyk Chopin. Michał Karol Szymanowski znalazł się w gronie laureatów 16 ogólnopolskich i 7 międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden z projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu.