Kino sferyczne w GOK!

Przypominamy! Jutro (piątek 14 lipca) w GOK odbędą się dwa bezpłatne seanse kina sferycznego dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!

godz. 13.00 TAJEMNICA NOCY POLARNEJ

James, jest pingwinem podróżującym od bieguna południowego, wraz z Vladimirem, uroczym misiem z bieguna północnego, którego poznał na Morzu Arktycznym. Zostali przyjaciółmi i rozmawiali o swoich miejscach zamieszkania, a także obserwowali gwiazdy, rozmyślając dlaczego noc jest tak długa na obu biegunach Ziemi. Nowicjusze astronomii próbowali rozwikłać tajemnice poprzez rozumowanie i obserwację.

Dzięki surowości Jamesa oraz genialnej pomysłowości Vladimira, ich naukowe przygody sprawiły że zbudowali obserwatorium, a później własny statek kosmiczny. Podczas podróży dookoła Ziemi, która zaprowadziła ich aż do Marsa i Saturna, znaleźli odpowiedzi oraz odkryli że planety są jednocześnie do siebie podobne, ale mają też wiele różnic.

godz. 14.00 NA SKRZYDŁACH MARZEŃ

Ile razy śniłeś, że latasz? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest mieć skrzydła? Odkryj wielką tajemnicę latania z Leonardem da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi pionierami lotnictwa. „Na skrzydłach marzeń” to niezwykła przygoda z nauką i historią lotnictwa, pozwalająca szybować balonem, sterowcem i  samolotem. Marzenie o lataniu wyniosło człowieka jeszcze dalej – w Kosmos. My także odwiedzimy stację kosmiczną i polecimy rakietą. A więc ile razy śniłeś, że latasz? Sny czasem się spełniają…

Skip to content