31. Finał WOŚP w Młodzieszynie!

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Młodzieszyn był pełen emocji i gorących serc naszych mieszkańców. Gmina Młodzieszyn w tą szlachetną akcję włączyła się po raz 25. Jej mieszkańcy po raz kolejny udowodnili, że Wielkiej Orkiestrze można oddać całe serce i razem walczyć aby żyć zdrowo w zdrowym świecie.

Mieszkańcy gminy Młodzieszyn już nie raz pokazali, że mają gorące serca i potrafią pomagać. Od kilku dni we wszystkich szkołach z naszej gminy organizowano akcje mające na celu zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel, poprzez loterie fantowe oraz sprzedaż ciast w kafejkach, zebrano kwotę 5604,50 zł.

W dniu finału od samego rana zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Janowie i Kamionie, razem z nauczycielami, w obstawie druhów jednostek OSP Młodzieszyn i OSP Budy Stare, kwestowali i zbierali pieniądze do puszek. Nagrodą za kwestowanie dla naszych zuchów i harcerzy był wyjazd do studia TVN, i radia Sochaczew gdzie mogli na żywo poczuć emocje tego dnia.

Podsumowaniem całej zbiórki był Gminny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po pandemii powrócił do Gminnego Ośrodka Kultury w Młodzieszynie. Wydarzenie otworzyła Monika Pietrzyk wójt Gminy Młodzieszyn wspólnie z Anną Sobieraj sekretarz Gminy oraz Danielem Janiakiem dyrektorem GOK i GBP.

Po oficjalnym otwarciu Daniel Janiak rozpoczął  licytacje, które z każdą chwilą osiągały coraz większe kwoty. Między licytacjami obejrzeliśmy pokaz beatboxu w wykonaniu G&B Technical Sounds, wystąpił również Orzeł J.I.M.B., SURAEL, Senior Band i Tajm. Podobnie do lat ubiegłych mieszkańcy chętnie włączyli się a akcję WOŚP. Szczególnie miłym faktem było to, że mieszkańcy oraz lokalni przedsiębiorcy sami się do nas zgłaszali z chęcią pomocy i przekazania fantów i voucherów na licytację. Podczas finału działała kawiarenka ze słodkościami przygotowana przez KGW Harde Babki i KGW Kamionki, gdzie za datki do puszki można było częstować się słodkościami. O nasze podniebienia zadbali również druhowie OSP Młodzieszyn którzy przygotowali pyszną grochówkę.

Podczas ubiegłorocznego, 30. Finału WOŚP udało się zebrać 14 401,94 zł i. W tym roku z licytacji przeprowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury zebraliśmy 11 030,00 zł., czekamy jeszcze na podliczenie puszek wolontariuszy ale już możemy stwierdzić, że pobijemy kwotę z tamtego roku.

Składamy wielkie podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizację Finału na terenie naszej Gminy,  dyrektorom, nauczycielom, uczniom ze Szkół Gminy Młodzieszyn, druhnom i druhom OSP Młodzieszyn i OSP Budy Stare, KGW Harde Babki, KGW Kamionki, pracownikom GOK, Biblioteki i urzędu gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę i wrzucali pieniądze do puszek.

Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców za przekazane fanty i vouchery a także do Państwa, naszych gości za to, że tak pięknie licytowaliście, mieliście gorące serca, pełne miłości otwarte na potrzeby dzieci.

Sponsorzy 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

VOKE Wojciech Pąk, Michał Kowalski MK Forwarding, Nat-Art Fotografia, Dawid Smułka – Przystań Januszew, Zespół Chabers, Sklep Odzieżowy Młodzieszyn,   INES Agnieszka Gałka, Beczka Smaków, Makeup By Aleksandra Tępczyk, Klinika Piękna Daria Smółka, Kwiaciarnia „Ale Bajka” Aleksandra Chaber, Kebab u Gosi, FLASH NAILS Kamila Zielińska-Płaza, Salon fryzjerski VIOLA Wioleta Żulczyk,  Monika Pietrzyk, Anna Sobieraj, Marzena Kalinowska, Justyna Jackowska, Katarzyna Jasińska, Pizzeria Da Grasso,  Maciej Woźniak, Marzena Cichy, Beata Napierska, MAX BAX Grzegorz Głowacki, Aleksandra Walkowska, Motociekawy.pl, AutoMil, Ranczo Wrak team, Sklep „Natek” Natalia Buda, Klub Jeździecki PASJA, KGW Harde Babki, KGW Kamionki, OSP Młodzieszyn, OSP Budy Stare, OSP Kamion, Wiktoria Adamczyk, ETERNO, Hufiec Sochaczew, Mirosław Domińczak, Magdalena Majewska, Szkoła Podstawowa w Kamionie, Szkoła Podstawowa w Młodzieszynie, Gminna Biblioteka Publiczna w Młodzieszynie, Grupa nieformalna „Razem dla Młodzieszyna”, Martyna Kalinowska, Daniel Janiak, Bogusław Ksyna, Fabian z „Senior Band”, Stowarzyszenie Bohema, Karolina Narewska, Quady Kamion, Katarzyna Sałacińska, Stajnia Victoria, Justyna Banasiak-Felczak, Salonik PSIękności oraz darczyńcy którzy chcieli zostać anonimowi.