Warsztaty „Chcę być kimś!” z Michałem Zawadką

W dniu 2 marca 2017 r. Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie zorganizował warsztaty dla młodzieży z Michałem Zawadką pt. „Chcę być kimś! Czyli jak osiągać cele, w czasach gdy wszyscy dookoła mają wywalone”. To spotkanie było nagrodą – podziękowaniem dla uczniów za występy artystyczne i zaangażowanie w różne uroczystości i wydarzenia organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury. Warsztaty odbyły się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Młodzieszynie. Pewnie wiele osób spyta: Kim jest Michał Zawadka?
Na jego stronie przeczytać możemy m.in.: „Autor książek dla dzieci, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Toastmasters International, mistrz Polski Przemówień Publicznych, aktor, konferansjer, lektor, copywriter. Jego pasją jest retoryka, sztuka słowa, możliwości i tajemnice umysłu oraz osiąganie założonych celów. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Trener wystąpień publicznych. Zawodowo także artysta estradowy, telewizyjny i kaskader filmowy. Ponad dziesięć lat trenował sztuki walki. Współzałożyciel i członek stepującej grupy The Prisoners – Więźniowie Rytmu.”
Na pewno jedno można powiedzieć – to nietuzinkowa postać.
W warsztatach wzięli udział uczniowie klas VI szkół podstawowych z naszej gminy i młodzież z Gimnazjum w Młodzieszynie. Michał Zawadka pokazywał młodzieży, jak radzić sobie z presją grupy, jak wybierać własną drogę do osiągnięcia celu, cierpliwie i wytrwale dążyć do spełnienia marzeń. Uświadomił nam jak wiele razy w życiu „oceniamy” i jesteśmy „oceniani” i jak bardzo się tego boimy i że warto zmienić nasze podejście z „oceniania” na „docenianie”. Uświadomił, że to my sami musimy zawalczyć o naszą przyszłość, bo nikt nas w tym nie wyręczy – ani rodzice, ani koledzy. A przede wszystkim, że warto realizować swoje marzenia, że warto być kimś!

GOK pozyskał na te warsztaty środki z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.